Не лише погана екологія, недостатня кількість поживних речовин та неправильно підібраний догляд можуть нашкодити вашому волоссю, а ще й високі температури. Використання таких приладів, як фен, праска, вирівнювач пасм без косметики, спрямованої на захист від втрати вологи та підвищеного нагрівання може призвести до його пошкодження та втрати блиску. А про те, що таке термозахист та як його підібрати – далі у статі.

Що таке термозахист для волосся

Термозахист для волосся – це косметика, яка наноситься на пасма перед тим, як робиться укладка або до сушіння феном. Термічні інструменти, які чинять вплив на волосся, часто можуть досягати температури у 200 градусів. За такого впливу структура волосся пошкоджується, фолікули стають слабшими, деякі з них руйнуються, а волога активно випаровується.

А тому у процесі стайлінгу та укладання використовують косметику, яка утримує вологу всередині локонів, а також допомагає подбати про їх здоровий, природний вигляд. Як результат – засоби створюють захисний бар’єр на поверхні волосся, зменшуючи силу впливу температури на текстуру волосинок.

Навіщо потрібен термозахист

У момент, коли ми задіюємо інструменти для випрямлення, завивки, сушіння та укладки під дією їх температур руйнується структурний компонент пасм – білок під назвою кератин. Його відсутність призводить до сухості, ламкості, появи посічених кінчиків, втрати кольору та природного блиску. Якщо при цьому використовувати засоби з категорії термозахисту, можна уникнути пошкодження волосся, а також додатково доглядати за ним, адже така косметика містить безліч корисних речовин.

У складі засобів для термозахисту часто можна зустріти такі компоненти:

  • Силікони: формують плівку на поверхні локонів для зменшення впливу температури;
  • Полімери: мають низьку теплопровідність, а тому повільніше передають тепло;
  • Вітаміни: в основному з групи А, В та Е, що відновлять пошкоджені волосинки;
  • Масла: наприклад, ши, арганове, кокосове тощо, які будуть покращувати стан пасм.

Відзначимо, що деякі товари, які належать до недорогої категорії, можуть мати у своєму складі спирт. Він спрощує проникнення інших компонентів у структуру волосся, але при цьому робить його сухим та ламким, а тому варто перевіряти його наявність на етикетці.

Як обрати термозахист

Підбір термозахисту для волосся дозволить позбутись проблем у вигляді сухості, ламкості, недостатньої візуальної привабливості, а ще – складності у розчісуванні та фіксації пасм за допомогою стайлінгових засобів.

Обираючи засоби для термозахисту волосся, зверніть увагу на наступні рекомендації:

  1. Для жорсткого волосся краще обирати засоби, що не змиваються, у той час як для м’якого волосся – змивні з додатковим живленням та вітамінами.
  2. Обирайте косметику за типом ваших пасм – жирні, сухі, нормальні тощо, адже вона допоможе уникнути типових для них проблем.
  3. Для того, аби укладка протрималась довше, можна обирати термозахист, що додатково має ефект стійкої фіксації.
  4. Якщо ваше волосся схильне до пухнастості – обирайте косметику, що містить у своєму складі компоненти з ефектом антистатик.
  5. Сухому волоссю краще підійдуть засоби, які містять силікони, що дозволять затримувати вологу всередині волосинок.

Підбираючи термозахист, відмовтесь від засобів з категорії мас-маркету. Вони містять мінімум корисних речовин, а ще – неперевірені хімічні сполуки, які можуть лише побічно захищати від впливу підвищених температур. Обирайте професійну косметику з перевіреним, гарантованим ефектом.

Як правильно використовувати термозахист

Варто не лише належним чином обрати термозахист для волосся, а й користуватись ним, аби досягти потрібного ефекту й нівелювати негативний вплив температур.

Врахуйте такі поради:

  1. Не використовуйте термозахист на брудному волоссі, оскільки це зіпсує зачіску, а ще можуть з’явились підпалені локони.
  2. Користуйтесь засобами не лише у холодну пору року, а й улітку теж, захищаючи пасма від сонячного випромінювання.
  3. Наносити термозахист варто на попередньо вимите або вологе волосся, яке варто промокнути рушником й лишити висихати на десять хвилин.
  4. Олію, молочко або спрей наносити треба згідно з інструкцією на упаковці, на всю довжину волосся, а не лише кінчики або корені.
  5. Найкращий варіант після нанесення термозахисту – висушити волосся у режимі прохолодного повітря.

А ще дослухайтесь до порад свого колориста, перукаря або трихолога, які допоможуть з підбором доглядових засобів та розкажуть про особливості їх застосування.

Топ кращих засобів для захисту волосся

А якщо ви не знаєте, яку косметику для термозахисту обрати – зверніть увагу на наступну четвірку засобів, які ми підготували для вас.

Спреї

Універсальні засоби, які без труднощів можна розподілити вздовж локонів, однак потребують ретельного підбору компонентів у складі.

Серед спреїв попит має VITAEL DRY HAIR SPRAY CREAM TEN IN ONE. Це класичний засіб, який підходить для будь-якого типу волосся, й дія якого спрямована на розгладження пасм, повернення їм блиску, м’якості та слухняності.

До переваг спрею належать:

  • Регенерує пошкоджену структуру пасм;
  • Не позбавляє об’єму;
  • Захищає від зовнішніх чинників;
  • Розплутує окремо взяті локони;
  • Додає блиску та шовковистості.

Використовувати його просто: достатньо кілька разів розпилити на усю довжину волосся безпосередньо перед укладкою.

Ще один спрей, який не можна оминути увагою – це Deeply protecting hair spray 10 in 1. Окрім захисту від температури та зовнішніх чинників, він також забезпечує комплексний, ефективний догляд за пасмами.

До переваг спрею належать:

  • Зберігає вологу у коренях та вздовж локонів;
  • Захищає від сонячного випромінювання;
  • Зберігає насичений колір після фарбування;
  • Додає блиску та м’якості;
  • Покращує розчісування.

Зверніть увагу, що перш ніж використовувати цей термозахист варто перевірити його на маленькій ділянці шкіри.

Молочко

Відрізняється тим, що додатково розгладжує волосся, має легку, кремову текстуру, може використовуватись на сухому та кучерлявому типі локонів.

Легкий крем-молочко Envie MILK LUXURY ALL IN ONE вартий уваги, оскільки цей засіб створений для комплексного вирішення проблем з волоссям.

Серед переваг молочка відзначимо:

  • Захищає від високих температур;
  • Повертає легкість та шовковистість;
  • Додає бажаного об’єму;
  • Полегшує укладку та стайлінг;
  • Зберігає колір пофарбованого волосся.

А ще до переваг цього термозахисту для пасм варто віднести відсутність тестування на тваринах.

Ще одне молочко, на яке варто звернути увагу – це Raywell BIO TEN IN ONE. Комплексний засіб створений не лише для захисту, а для догляду за волоссям.

До його переваг віднесемо:

  • Відновлює та регенерує пасма;
  • Надає об’єму;
  • Зберігає насиченість кольору;
  • Ліквідує посічені кінчики;
  • Полегшує розчісування.

А якщо ви шукаєте якісні засоби термозахисту для свого волосся – обирайте їх у нашому асортименті!