Процедури випрямлення волосся є найпопулярнішими у сучасних салонах. Й найчастіше майстри пропонують два варіанти – ботокс та кератин. Давайте спробуємо розібратись з тим, які особливості мають ці процедури й у чому їх різниця.
Особливості кератинового випрямлення для волосся
Кератин – основа нашого волосся, головний його структурний елемент. З нього складається один з шарів локонів, а тому його дефіцит можна помітити неозброєним оком. Через брак кератину волосся стає ламким, неслухняним, жорстким. Локони стають пухнастими, швидко вкриваються себумом, кінчики починають сіктись, а ще з’являється ефект електризації.
Для того, аби позбутись цього, варто пройти процедуру кератинового випрямлення. Вона спрямована на насичення локонів білком, відновлення їх структури, розгладження, завдяки чому зникає пухнастість та неслухняність.
До переваг процедури кератинового випрямлення відносять:
- Волосся стане гладеньким, зникне пухнастість;
- Зменшиться рівень електризації пасм;
- Локони стають м’якими та слухняними;
- З’явиться природний блиск;
- Відновиться пошкоджена структура;
- Пори будуть заповнені кератином;
- Укладка стане простішою та швидшою.
Процедура кератинового випрямлення дозволяє позбутись завитку навіть на жорстких, тугих локонах. При цьому після неї можна буде простіше укладати волосся, не користуючись звичним стайлінгом, а також перетворивши локони у гладеньке, глянсове й блискуче полотно.
Кератин – процедура особлива, оскільки вона має довготривалий ефект. Після нанесення та випаровування засобу з локонів, залежно від того, який склад використовувався та який засіб, можна говорити про ефект, що буде триматись на пасмах до шести місяців.
Ботокс для волосся та його переваги
Ботокс – ощадливіша процедура, ніж кератин. Він також містить у складі своїх засобів гідролізовані молекули білка, однак до таких косметичних засобів також входять й натуральні компоненти, що дбають про пасма, завдяки чому можна говорити не лише про відновлення, а й живлення.
Процедура відновлення ботоксом належить не стільки до косметичних, скільки до лікувальних. А все завдяки тому, що до складу засобу входять якісні, натуральні компоненти, які допомагають глибоко відновлювати структурні та зовнішні пошкодження пасм.
Процедура відновлення за допомогою ботоксу має свої переваги:
- Волосся стає гладеньким та шовковистим;
- Локони позбавляються пухнастості;
- Ботокс надійно запаює посічені кінчики;
- Пасма стають міцнішими;
- Зміцнюється захист проти зовнішніх чинників;
- Відновлюється стрижень на молекулярному рівні;
- Пасма захищені від ультрафіолетового випромінювання.
Процедура ботоксу допомагає запобігти випадінню волосинок, зменшити рівень їх втрати після миття та розчісування. Завдяки натуральним компонентам у складі, можна говорити про прискорення росту волосся, оскільки укріплюється волосяний стрижень. Крім того, ботокс зменшує негативний вплив від зовнішніх факторів, формуючи плівку на волоссі, що дозволяє уникати впливу сонця, вітру, холоду, вологи тощо.
Головна особливість ботоксу як процедури полягає у тому, що для такого випрямлення не завжди треба використовувати прасочку для закріплення результату. А тому ботокс – процедура делікатна, під час якої не завжди волосся піддається термічному впливу. Тому й ефект від такої процедури суттєво менший й тримається на волоссі до трьох місяців.
У чому різниця між кератином та ботоксом
Варто також розібратись з тим, яка різниця між цими процедурами. Тут все доволі просто: кератин спрямований безпосередньо на випрямлення волосся, тоді як відновлення, регенерація та позбавлення від пошкоджень радше додатковий, але необов’язковий бонус. Ботокс у цьому випадку працює рівно навпаки: він відновлює, живить, насичує локони, й при цьому має додатковий ефект вирівнювання.
Тому ефект від випрямлення пасм за допомогою ботоксу менший за тривалістю, ніж під час процедури кератину. Все через те, що під час кератинового випрямлення використовуються засоби, які містять хімічні речовини, часто – формальдегіди, які чинять глибокий вплив на волосся, розгладжуючи його. Ботокс позбавлений формальдегідів у складі, завдяки чому ефект від його використання м’якший, а тому й випрямлення менш довготривале.
При цьому ботокс також має певні переваги над кератином. Після нанесення ботоксу та проведення процедури відновлення, волосся стане сильнішим, міцнішим, повернеться не лише втрачена пружність та еластичність, а й природний блиск.
У складі засобів для ботоксу містяться молекули інтра-силану, які допомагають закупорити корисні, живильні компоненти усередині волосяної кутикули. Серед таких компонентів – ефірні олії, екстракти з рослин та фруктів, амінокислоти тощо, які будуть сприяти підвищенню рівня захищеності від зовнішніх факторів тощо.
Що обрати: кератин чи ботокс для волосся
Як правильно обрати, що потрібно вашим локонам? Насправді варто поставити перед собою одне питання: який результат ви хочете отримати від процедури? Якщо вам потрібно прибрати пухнастість, повернути слухняність пасмам та уникнути ефекту електризації, спростити укладку на тривалий час – краще обирати кератинове випрямлення.
У випадку, якщо ваше волосся було пошкоджене хімічно, наприклад, під час фарбування або освітлення, й ви бажаєте відновити його структурно, краще обирати процедуру відновлення волосся ботоксом.
Зверніть увагу на наступні рекомендації:
- Для волосся, яке пройшло процедуру освітлення або для блонду краще обирати процедуру ботоксу. Під час процесу блондування пасма піддаються впливу хімічних речовин й потребують не стільки випрямлення, скільки відновлення. Крім того, процедура ботоксу має ефект позбавлення від жовтизни. Кератин на освітлених пасмах може мати згубний вплив, руйнуючи їх текстуру, а ефект протримається лише кілька тижнів.
- Для покращення стану жирного волосся та позбавлення від зайвого себуму краще обирати процедуру ботоксу. Кератин не матиме яскраво вираженого ефекту: ви отримаєте лише гладеньке, рівне волосся без розв’язання проблеми з жирністю.
- Для в’юнкого, пухнастого й густого волосся краще обирати кератин. Він допоможе сформувати ідеально рівні, гладенькі пасма на тривалий термін, тоді як ботокс вирівняє їх або на короткий проміжок часу, або неповністю.
- Для жорсткого та міцного пухнастого волосся краще обирати кератин. Особливо, якщо завиток тугий та міцний, оскільки ботокс не впорається з його вирівнюванням так, як це можуть зробити більш ефективні засоби з кератином.
- Для фарбованого у темний колір волосся можна підбирати і кератин, і ботокс. Кератин можна обирати у тому випадку, якщо відсутні явні пошкодження структури, а ботокс – коли треба відновитись після пошкоджень, зробити волосся міцнішим, наситити оліями та мікроелементами.
Головне, що слід пам’ятати – обидві процедури мають позитивний вплив на пасма, а отже, що б ви не обрали – ваші пошкоджені й знесилені локони отримають необхідний догляд й повернуть собі здоровий вигляд.
А у нашому магазині TOPOVE ви знайдете усе необхідне для відновлення та випрямлення волосся!