Дівчата часто використовують незмивні доглядові засоби, а також різну косметику для укладки, зокрема лаки чи пінки для волосся та інші продукти, які згодом забивають пори на шкірі голови та порушують живлення волосся. Шампунь глибокої очистки створений для видалення себуму, силіконів, залишків стайлінгу та інших доглядових продуктів. На відміну від звичайного шампуню, що забезпечує лише поверхневу гігієну, шампунь глибокого очищення (ШГО) діє більш глибокому рівні. Проте коли його варто використовувати? Та як обрати такий засіб?
Кому і навіщо потрібний шампунь глибокого очищення?
Шампуні розрізняються за складом і дією, але їхнє основне завдання - очищати шкіру голови від пилу, бруду, поту та укладальних засобів. Деякі стайлінгові засоби створюють щільну плівку на волоссі, яку складно змити звичайним шампунем, що порушує живлення волосся та сприяє їх випаданню. Шампунь глибокого очищення має у своєму складі активні ПАР та відрізняється лужним середовищем, тому ефективно розв'язує такі проблеми.
Рекомендується застосовувати шампунь глибокого очищення у наступних ситуаціях:
- часте використання стайлінгових засобів та шампунів з високим вмістом силікону;
- робота на шкідливому виробництві, де багато пилу;
- часті відвідування басейну, після яких на волоссі залишається наліт із солей магнію;
- підготовка для фарбування для рівномірного нанесення фарби;
- планування процедур ламінування, кератинового випрямлення чи ботоксу для волосся.
Важливо не зловживати шампунем глибокої очистки. Він настільки ефективно видаляє залишки засобів, піт і жир, що при постійному використанні може призвести до надмірної сухості волосся, свербіння та ще більшої жирності шкіри голови. Фахівці рекомендують використовувати його при необхідності перед певними процедурами або не частіше, аніж раз на два тижні.
Очікуваний ефект
Після використання ШГО пасма стають неймовірно чистими, також відбувається посилення їх слухняності: волосся легше піддається укладанню, до того ж після нього з'являється прикореневий об'єм.
Необхідно пам'ятати, що шампунь глибокої очистки не здатен лікувати лупу та не призначений для змивання фарби з волосся. При себореї можуть знадобитися антигрибкові засоби, яких немає у складі таких шампунів, їх допоможе підібрати лікар трихолог або дерматолог. Сильні ПАР можуть вимивати фарбуючий пігмент, але повністю видалити фарбу не зможуть. Використання шампуню глибокого очищення для видалення фарби може призвести до тьмяності та нерівного кольору волосся, а блондинки можуть зіткнутися з небажаною жовтизною локонів.
Як вибрати шампунь?
При виборі шампуню глибокого очищення враховуйте такі аспекти:
- Тип волосся. На упаковці зазвичай зазначено, якого типу волосся підходить даний шампунь. Ігнорування цього може призвести до неприємних наслідків, таких як підвищена жирність або ламкість волосся.
- Склад шампуню. Бажано, щоб у складі було менше SLS, хоча в шампунях глибокого очищення зазвичай використовуються агресивні ПАР для ефективного видалення силіконів і стайлінгових засобів. Допоміжні компоненти, такі як пантенол та кератин, допомагають знизити пошкодження волосся.
- Ціну. Зверніть увагу на вартість шампуню. Надмірно дорогі чи навпаки дешеві засоби краще не обирати, або принаймні варто вивчити їх докладніше, прочитавши відгуки, щоб переконатися в їх ефективності.
Якщо обраний правильний шампунь, ефект буде помітний після першого використання: шкіра голови буде відчуватися абсолютно чистою, вона буде дихати, а волосся стане більш блискучим і шовковистим. Завдяки глибокому очищенню пасма будуть краще вбираючи поживні речовини з масок або з засобів для доглядових процедур.
Як використовувати шампунь глибокого очищення
Користуватися ШГО дуже просто. Загалом використання даного засобу нічим не відрізняється від звичайного шампуню. Необхідно ретельно намочити волосся, видавити деяку кількість шампуню на долоні, ретельно спінити та нанести створену піну на шкіру та волосся. Після використання шампуню глибокого очищення обов'язково користуйтеся бальзами та/або живильними масками, адже він підсушує пасма.
Якщо у вас сухі кінчики, їх можна захистити - нанести бальзам на волосся (уникаючи коріння) до миття і зачекати 15-30 хвилин. Перед миттям у такому випадку варто трохи ополоснути волосся, але не змивати бальзам повністю.
Не рекомендується часто користуватися шампунем глибокої очистки. Він призначений для регулярного застосування. Рекомендується мити голову ШГО за необхідності:
- для сухої шкіри голови та нормального волосся – не частіше одного разу на два тижні;
- для жирного волосся — один раз на один-два тижні;
- для тонкого волосся – один раз на місяць.
В решту часу використовуйте м'який безсульфатний шампунь з мінімальним вмістом силікону, щоб волосся менше ламалося.
Якщо ШГО використовує майстер для підготовки пасм до кератину чи ботоксу, схема його нанесення може відрізнятися залежно від актуальних потреб та особливостей волосся.
Як правильно підбирати рН шампуню, які діапазони існують і який функціонал вони несуть?
Зазвичай рH в шампуні глибокого очищення коливається від 6,0 до 9,0 одиниць. Чим вище рH тим сильніше й агресивніше відбувається відкриття кутикулярного шару (розпушення) волосся.
Працюючи з випрямленням та відновленням волосся, ми повинні враховувати стан волосся та завдання, яке перед нами стоїть. ШГО – досить агресивний продукт, який частково руйнує комплекс клітинних мембран (герметику, що склеює кутикулярні шари між собою). Коли ми працюємо з сильно пошкодженим волоссям, нам не потрібне агресивне середовище, адже перед нами не стоїть завдання інтенсивного проникнення складу в структуру волосся. Кутикулярний шар у такому волоссі й так дуже пошкоджений, нам необхідно впливати на нього дбайливо (на скільки це можливо ), отже, ми використовуємо шампуні з PH від 6,0 до 7,0.
Працюючи з волоссям задовільного якості середньої складності (помірної хвилястості) ми можемо використовувати шампуні PH яких в діапазоні від 7,0 до 8,0 одиниць.⠀
Коли ж перед нами стоїть завдання серйозно модифікувати волосся, працюючи з сильно кучерявим волоссям, щільним і хорошої якості, нам необхідно частково зруйнувати бар'єрні шари волосся - ми використовуємо шампуні PH яких 8 та більше одиниць.
Орієнтуючись на цю інформацію, можна легко обрати гарний шампунь для глибокого очищення. Проте у будь-якому випадку варто віддавати перевагу засобам перевірених брендів, які мають гарну репутацію.
Який шампунь глибокого очищення обрати?
Серед гарних засобів для глибокого очищення пасм варто виділити продукцію відомого українського бренду Deeply. Компанія пропонує цілу лінійку таких товарів, зокрема:
- Deeply Soft Cleansing Shampoo м'який 6.5 pH. Відмінно підходить для догляду за тонким, пошкодженим та фарбованим волоссям.
- Deeply Medium Cleansing Shampoo середній 7.3 pH. Вважається досить універсальним варіантом, проте може бути жорстким для сухої або нормальної шкіри голови. Тому за такого типу шкіри варто уникати потрапляння цього шампуню на шкірний покрив.
- Deeply Hardcore Cleansing Shampoo жорсткий 8.0 pH. Ідеальний вибір для натуральний пасм, товстого волосся та етнічних кучерів, які мають мінімальне пошкодження.
Варто враховувати, що всі засоби Deeply призначені виключно для професійного використання.
А купити шампуні глибокого очищення високої якості можна в інтернет-магазині TOPOVE.COM. На сторінках сайту цієї компанії зібраний відмінний вибір засобів по догляду за волоссям, а також по відновленню пасм від кращих виробників з різних куточків світу. А ціни продукції в каталозі приємно радують. Ласкаво просимо в наш магазин — ми допоможемо зробити догляд за волоссям справді якісним та професійним!