Волосся з високим рівнем пористості стає серйозним викликом для дівчат. Воно є дуже вимогливим до догляду та потребує регулярного зволоження, живлення та приборкання. Такі пасма є дуже схильними до пошкоджень, зокрема термічних та хімічних, вони часто виглядають неохайними, тьмяними та недоглянутими. Проте насправді правильний догляд може повернути ъм привабливий вигляд, зменшити пористість та покращити загальний стан. Але чому пасма стають пористими? Та як потрібно за ними правильно доглядати?

Пористість волосся: що це таке?

Здорова волосина людини по всій своїй поверхні покрита тонкими пластинками кутикули. Ці невеличкі лусочки міцно притискаються одна до одної, формуючи захист внутрішньої частини волосся. Вони нагадують черепицю на даху, і вони допомагають утримувати під собою вологу, вітаміни, мінерали, жири та інші корисні речовини. Ще кутикула виконує функцію захисту волосся від негативного впливу зовнішніх факторів — погодних (сонця, вітру, ультрафіолету, морозу), термічних (спеки чи впливу приладів для укладання), забруднення (пилу, токсинів тощо).

Якщо волосся стає пористим, кутикула перестає виконувати свої функції — вона відхиляється від волосяного стрижня, починає пропускати всередину подразливі фактори та не може утримувати всередині вологу й поживні речовини. І чим більше ступінь відхилення кутикули (у тяжких випадках лусочки розташовуються буквально перпендикулярно до волосяного стрижня), тим більше пористість волосся. Звісно, у такому випадку локони виглядають пошкодженими та не дуже гарними.

Як визначити пористе волосся: типові симптоми

Надмірна пористість локонів зазвичай проявляється цілим комплексом симптомів, до яких входить:

  • сухість волосся, яка найбільш помітна на кінчиках, проте спостерігається по всій довжині;
  • ламкість пасм, схильність волосся до появи посічених кінчиків на різній довжині;
  • втрата природного блиску, тьмяність, відсутність життєвих сил;
  • дуже швидке всотування доглядових засобів, проте ефект від їх використання також швидко щезає;
  • неслухняність, складність в розчісування та укладанні;
  • хвилястість та/або надмірна пухнастість у разі потрапляння у вологе середовище;
  • швидка втрата кольору після фарбування, високий ризик неоднорідності кольору після фарбування.

Пористі локони дуже часто схильні до хвилястості та появи кучерів.

Чому волосся стає пористим: можливі причини

Як ми вже сказали пористе волосся часто виявляє схильність до появи хвиль та завитків. Проте цей взаємозв'язок діє у дві сторони: кучеряві пасма є схильними до надмірної пористості. У такому випадку схильність до особливого положення кутикули волосся передається на генетичному рівні.

Ще пористість може мати придбаний характер. У такому випадку її провокує:

  • агресивне фарбування, знебарвлення, фарбування дешевими фарбами в домашніх умовах тощо;
  • термічний вплив на волосся під час укладання (у разі відсутності термозахисту), зокрема використання праски, плойки, фену тощо;
  • травматичне розчісування дешевими гребінцями, що травмують волосяний стрижень та навіть можуть спричиняти його розшарування;
  • літня відпустка біля моря або безпосереднє проживання у приморській зоні — волосся страждає від сонця, солоної води та спеки;
  • вікові зміни, зокрема поява сивини та підвищеної сухості волосся (останню можуть провокувати гормональні зміни);
  • неправильний догляд — неправильно підібраний шампунь, відмова від регулярного нанесення кондиціонера, миття голови надміру гарячою водою.

Якщо поєднується декілька з цих факторів, ризик надмірної пористості волосся збільшується у рази.

Чи можна самостійно визначити пористість волосся?

Щоб дізнатися, чи є волосся пористим, чи ні, можна провести декілька простих тестів. Зокрема:

  • Можна взяти глибоку тарілку, налити в неї води та покласти на її поверхню волосину. Якщо вона не тоне протягом тривалого часу, це вказує на низький ризик пористості, і навпаки — якщо волосина швидко опускається на дно, це симптом високого ступеня пористості. Проте цей тест не завжди працює правильно.
  • Можна провести зчепленими пальцями по поверхні волосяного стрижня від кінчика то шкіри голови. У разі відчутного спротиву, можна зробити висновок про високу пористість волосся.

Точно визначити рівень пористості та інші особливості локонів може тільки спеціаліст, зокрема й за допомогою відповідного обладнання.

Як потрібно доглядати за пористими пасмами?

Основна умова успіху під час догляду за пористими пасмами полягає у регулярності. Якщо забезпечити локонам якісний та систематичний догляд, можна суттєво знизити пористість та покращити стан локонів, відновити нормальне положення кутикули (або максимально наближене до нормального) та, відповідно, її функції.

Серед основних правил догляду за пористим волоссям:

  • Регулярне та інтенсивне зволоження. Пористість призводить до того, що пасма швидко втрачають вологу. Тому без глибоко зволожувальних засобів у догляді не обійтися. Це можуть бути маски та кондиціонери. І при виборі такої косметики варто віддавати перевагу справді професійним засобам. Вони мають містити різні компоненти, що сприяють ефективному утриманню вологи. Наприклад, з такою функцією добре справляється гліцерин та гіалуронова кислота, також зволожувальні властивості мають рослинні екстракти, наприклад алое або огірка.
  • Щоразове кондиціонування. Якісний кондиціонер — це справжній маст-хев для власниць пористого волосся. Адже основна функція цього доглядового засобу полягає саме у поверненні лусочок волосся на їх природне місце. І його потрібно використовувати щоразу після миття. І зазвичай маска ніяк не впливає на положення кутикули, тому наносити кондиціонер потрібно і після маски.
  • Системне живлення. Водночас маски теж є неймовірно корисними для пористого волосся. Вони забезпечать пасма потужною порцією живильних та зволожувальних компонентів. Маски теж варто вибирати професійні, адже вони створені за науковими технологіями, тому можуть дати справді помітний ефект. Використовувати такі засоби варто один-два рази на тиждень.
  • Спеціальний догляд для стимуляції відновлювальних процесів. Пасма з надмірним рівнем пористості дуже часто є пошкодженими, тому вони потребують додаткового використання засобів з підвищеним вмістом білків або амінокислот (амінокислоти є складниками білків). Тому варто обирати доглядові засоби, збагачені протеїнами, зокрема тим же кератином, що є основним складником волосяного стрижня.
  • Обов'язковий захист. Щоб знизити ризик пошкодження волосся та появи посічених кінчиків, можна використовувати професійні олійки та сироватки. Вони допоможуть утримати молекули води всередині волосяного стрижня та стануть ще одним корисним джерелом живильних компонентів. До того ж захист пористого волосся має обов'язково включати використання термозахисних засобів. Вони найчастіше мають вигляд спрею, тому є дуже простими у застосуванні. І завдяки їм пасма не будуть страждати від шкідливого впливу гарячих температур.

У разі надмірної пористості волосся, що супроводжується його пошкодженістю, варто на деякий час повністю відмовитися від використання термоприладів для створення зачісок та укладання. Проте феном все ж варто користуватися — якщо сушити волосся на середньому (теплому) режимі, це також сприяє підтримці гладкої здорової кутикули.

Який шампунь варто обрати для пористого волосся?

Шампунь для пористого волосся має не просто очищувати бруд, а й турбуватися про пасма — запобігати надмірній сухості та трамватизації. І ідеальним вибором для таких проблемних локонів може стати deeply Hydrating Shampoo — засіб, що відмінно справляється з цими завданнями. Він рекомендований дівчатам, що мають суху або нормальну шкіру голови.

У його складі — комплекс активних компонентів, зокрема амінокислоти, протеїни, а також вітаміни та рослинні екстракти. Щодо останніх, то шампунь містить відразу декілька корисних речовин — екстракти звіробою, ромашки, календули та артишока.

Завдяки використанню цього засобу:

  • волосся та шкіра голови добре очищаються;
  • розгладжується пухнастість;
  • зникає зайвий об'єм;
  • волосся збагачується відновлювальним матеріалом (амінокислотами) для посилення міцності та еластичності;
  • волосся пом'якшується та зволожується.

Дівчатам з пористим волоссям варто мити голову за особливою інструкцією. Нанесіть потрібну кількість шампуню на долоні й вспіньте, за необхідності додайте трохи води. Потім пальцями розподіліть мийний засіб виключно по шкірі голови, добре вспіньте та змийте. Намилювати волосся по всій довжині немає потреби — воно добре очиститься й внаслідок піни, що стікає.

Як обрати кондиціонер: зволоження та догляд

Як ми вже говорили, кондиціонер є базовим засобом для догляду за пористими пасмами. І щоб отримати справді ВАУ ефект, обирайте професійну косметику, наприклад, Insight Dry Hair Nourishing Conditioner. Це італійський засіб, що здатен творити справжні дива — він забезпечує неймовірно потужне зволоження та живлення, завдяки чому відбувається відновлення здорового гідроліпідного бар'єра. Такий засіб робить локони справді живими, додає їм м'якості, еластичності, слухняності.

Такий ефект пояснюється наявністю у його складі комплексу активних компонентів, зокрема органічного екстракту вівса та багатьох цілющих олій (кокоса, мигдалю та ілліпе). Всі вони посилюють дію один одиного, даручи міцність, шовковисту гладкість та справжнє сяйво.

Засіб варто використовувати щоразу після миття голови.

Термозахист для пористого волосся: комплексний вплив

Якщо мова йде про пористе волосся, для термозахисту варто використовувати засоби, що мають комплексні властивості, адже вони не тільки допоможуть уникнути пошкоджень від високих температур, а й сприятимуть глибокому догляду за пасмами. Гарним вибором може бути італійський спрей-крем VITAEL DRY HAIR SPRAY CREAM TEN IN ONE, який здатен забезпечити локонам інтенсивний блиск, подарувати їм глибоке зволоження, додати шовковистості та справді дисциплінувати їх по всій довжині. Він створює надійний захист від термічних ушкоджень, допомагає зробити укладання за допомогою фена чи праски справді безпечним. До того ж засіб має дуже приємну текстуру, легко розпилюється та швидко вбирається. Серед його переваг:

  • стимуляція відновлювальних процесів;
  • усунення пухнастості та профілактика зневоднення;
  • полегшення процесу укладання;
  • інтенсивний здоровий блиск, що приваблює увагу всіх навколо;
  • полегшення розчісування та профілактика заплутування;
  • додатковий об'єм без пушіння;
  • захист від негативного впливу зовнішніх факторів, зокрема погодних;
  • додаткова фіксація зачіски після укладання;
  • відсутність обтяжувального ефекту, збереження об'єму та природної рухливості.

Спрей-крем варто наносити перед кожним використанням термоприладів. Також він може використовуватися як засіб додаткового догляду за локонами.

А купити все, що тільки може знадобитися для догляду за пористими пасмами можна в інтернет-магазині TOPOVE.COM. Ми зібрали на сторінках нашого магазину відмінний асортимент косметики від кращих виробників із різних куточків світу — у нас кожен охочий може придбати професійні доглядові засоби. Водночас ціни на весь асортимент товарів у каталозі приємно тішать — ми уникаємо непотрібних націнок, тому вартість є конкурентоспроможною. Ще наша компанія пропонує оперативну доставку Україною та за кордон.