Нанопластика — одна з відносно нових та досить популярних процедур, що має на меті випрямлення волосся. Вона допомагає подарувати пасмам бажану гладкість та слухняність. Проте вона має певні нюанси та особливості, з якими варто ознайомитися до її проведення. Спробуймо розібратися, як працює нанопластика, як проводиться така процедура та чому краще виконувати її в умовах професійного салону.

Нанопластика: максимум вирівнювання та мінімум догляду

Виробники пропонують безліч засобів для нанопластики.І деякі з них можуть містити багато доглядових компонентів. Проте не варто забувати, що основна ціль цієї процедури полягає саме у випрямленні волосся. І нанопластика на відміну від кератинового вирівнювання рекомендована у першу чергу для догляду за пористими кучерявими локонами, які є неслухняними та мають досить чіткий завиток.

Якщо пасма потребують інтенсивного відновлення чи глибокого догляду, варто віддати перевагу іншим процедурам.

Нанопластика добре працює на наступному волоссі:

  • кучерявому та хвилястому;
  • міцному, жорсткому та сухому;
  • пористому, схильному до пушіння та ламкості;
  • неслухняному, яке дуже плутається та електризуються.

Перед проведенням процедури рекомендовано порадитися з досвідченим майстром, який оцінить стан локонів та підкаже, чи варто робити нанопластику у конкретній ситуації. Також спеціаліст допоможе підібрати гарний засіб для вирівнювання.

Як працює нанопластика: основні аспекти технології

В основі будь-якого засобу для нанопластики знаходяться кислоти. Найчастіше виробники віддають перевагу фруктовим кислотам, наприклад молочній або гліколевій. Нерідко вони йдуть в комплекті з амінокислотами та протеїнами — кератином, цистеїном тощо.

Кислота змушує розчинятися дисульфідні зв'язки, які скріплюють між собою білкові волокна та створюють певну форму волосся, ті ж самі кучері чи хвилі. Ще у склад засобу виробники зазвичай додають корисні компоненти, наприклад, рослинні екстракти, протеїни, масла тощо. Вони забезпечують додатковий догляд, проте чекати від них дива не варто.

Чому краще проводити процедуру в салоні: технологія нанопластики

Немає ніяких перешкод тому, щоб провести процедуру в домашніх умовах. Наразі засоби для нанопластики можна купити на розлив у невеликій кількості, що вистачить для обробки однієї зачіски. Проте варто враховувати, що самостійно дуже складно нанести склад на пасма рівномірно, а також ретельно обробити всі локони праскою. Ще гарний ефект дасть далеко не кожна праска — для відмінного результату потрібен професійний інструмент, що видає стабільну температуру на рівні 200-230 °С.

Нанопластика в салоні проводиться по наступній схемі дій:

  1. Волосся підготовується: майстер промиває його шампунем глибокого очищення, після цього просушує.
  2. На пасма наноситься склад для нанопластики, який залишається на них протягом певного часу, рекомендованого виробником (він може становити 40-60 хвилин або навіть більше).
  3. Після цього засіб змивають з локонів простою водою без додання шампуню. Зазвичай виробники рекомендують змити 20-50% складу не більше.
  4. Волосся просушується феном до повного висихання на прохолодному та теплому режимі обдуву.
  5. Після цього майстер розподіляє все волосся клієнта на окремі пасма та проходить по кожній праскою. Зазвичай кількість проходів по одному пасму становить не менше ніж 15 разів, а праска має працювати на температурі 210-230 °С, якщо мова йде про повністю здорове, жорстке та досить щільне волосся. Пористі пошкоджені пасма можуть оброблятися при більш низькій температурі, що становить 180-200 °С.
  6. Після використання праски волосся промивають шампунем, професійні майстри використовують для цього виключно безсульфатні засоби, адже це важлива умова для збереження ефективності процедури. Змивши шампунь, спеціаліст наносить на локони кондиціонер на 2 хвилини, а потім ополіскує пасма проточною чистою водою.
  7. Вимите волосся висушують феном.

Варто відзначити, що технологія проведення процедури може відрізнятися залежно від особливостей складу. Важливо завжди вивчати рекомендації виробника.

Нанопластика та ступені пошкодження волосся

Найчастіше нанопластика не може проводитися на пасмах з сильним ступенем пошкодження. Загалом майстри виділяють 5 ступеней:

  1. Здорове еластичне, не пошкоджене волосся.
  2. Порушення цілісності та функцій кутикули, волосся все ще еластичне, але може бути більш пухнастим.
  3. Помірна сухість волосся, дещо посічені кінчики, схильність до заплутування.
  4. Деформація волосся, значна сухість, ламкість та тьмяність. Пасма плутаються, погано укладається, виглядає не доглянутим.
  5. Порушення дисульфідних зв’язків. Волосинки стають тонкими, немовби скляними, при розтягуванні - тягнуться, а при згинанні - ламаються.

Нанопластику можне сміливо використовувати на волоссі з першим та другим ступенем пошкодження. За третього ступеню треба вивчити рекомендації виробника та проконсультуватися з досвідченим майстром. Для 4 та 5 ступеню пошкодження така процедура не рекомендована. Адже у такому випадку кислоти та гаряча температура призведуть ще до більшого висушування та пошкодження. Проте існують інноваційні рецептури, які допомагають вирівняти навіть дуже пошкоджені пасма — виробники зазвичай дуже відповідально ставляться до їх складу, тому ці засоби діють м'яко та водночас дієво.

Варто враховувати також той факт, що нанопластика не рекомендована для жінок з освітленими чи пофарбованими пасмами. Вона здатна міняти колір волосся на 2-3 тона. А якщо локони були пофарбовані хною, то ця процедура може подарувати їм синій чи зелений відтінок.

Які засоби для нанопластики обрати?

Виробники косметики пропонують різні засоби для нанопластики — у їх різноманітті можна легко розгубитися. Тому віддавайте перевагу товарам перевірених брендів, наприклад:

  • Let Me Be Protein Smoothingl. Це інноваційний продукт, що допоможе випрямити абсолютно будь-яке волосся за виключенням знебарвленного та сильно пошкодженого. Він діє навіть без попереднього промивання пасм шампунем глибокого очищення, що дозволяє суттєво зекономити час. Засіб є дуже простим у застосуванні, а також відрізняється приємним ненавязливим ароматом. До того ж у його складі є комплекс живильних та зволожувальних компонентів, зокрема амінокислоти, екстракт баобаба та олія ши. Ще цей засіб збагачений гідролізованим кератином та протеїнами пшениці, які сприяють відновленню міцної структури волосяного стрижня. Варто відзначити, що Let Me Be Protein Smoothing не містить формальдегіду, тому є безпечним для майбутніх мам, жінок, які годують маля груддю, та алергіків.
  • FGZ Professional Dr. Therapy Treatment. Цей засіб є дуже популярним у різних країнах світу — він експортується у понад 18 різних держав та відповідає сучасним європейським стандартам якості. Високотехнологічний засіб має продуманний склад, тому гарантує відмінне вирівнювання та чудовий рівень ефективності. До того ж у його складі міститься комплекс амінокислот та різних додаткових поживних речовин для живлення та зволоження пасм. Цей засіб як і попередній не передбачає миття волосся шампунем для глибокого очищення. За потреби (у разі забруднених локонів) треба вимити голову звичайним шампунем.
  • Tyrrel Oxyreduct. Це дуже потужний засіб, який здатний створити справжній шедевр з вашого волосся буквально на очах. Він здатен впоратися навіть з дуже непокірними локонами та водночас не нанести їм шкоди. Такий ефект обумовлений продуманим до дрібниць складом та абсолютною відсутністю у ньому потенційно шкідливих та агресивних речовин. Tyrrel Oxyreduct збагачений комплексом амінокислот, рисового протеїну, меду, а також кератину та пантенолу. І ці складники покращують стан волосся. Засіб можна використовувати на волоссі різного типу, зокрема й на фарбованому та дуже пошкодженому.

Підібрати відмінний засіб для нанопластики допоможе майстер, який оцінить стан волосся та його актуальні потреби. А придбати найкращу косметику для догляду за локонами можна в інтернет-магазині TOPOVE. Ми зібрали чудовий асортимент засобів для нанопластики від кращих світових виробників — на сторінках нашого каталогу можна підібрати ідеальний варіант для будь-якого типу волосся. Здійснюємо доставку Україною та за кордон.