Щоб замість неохайних хвиль або тугих етнічних завитків отримати гладкі та шовковисті пасма, використовують кератинове випрямлення. Ця процедура насичує волосся кератином, допомагає зробити його гладким і блискучим. Щоб ефект зберігався якомога довше, важливо не тільки правильно провести процедуру, але й дотримуватися деяких правил домашнього догляду.

Що потрібно знати перед кератиновим випрямленням

Є кілька речей, які потрібно знати до процедури:

  1. Ефект тимчасовий, він зберігається кілька місяців. Скільки він триматиметься, залежить від зокрема й правильності догляду.
  2. Кератин можна періодично повторювати. Зазвичай його роблять кожні півроку, коли ефект від попередньої процедури поступово минає.
  3. У перші три дні потрібно буде дотримуватися деяких обмежень: не мочити голову, не плести коси та не зав'язувати хвости, щоб пасма залишалися гладкими.
  4. Ймовірно, потрібно буде підібрати новий шампунь, бальзам, використовувати відновлювальні засоби. Все це допоможе продовжити результат.

Кератин має плюси та мінуси, з ним пов'язано багато міфів, зокрема про те, що він може бути шкідливим і навіть небезпечним, викликати алергію. Перші товари для кератинового вирівнювання справді були небезпечними. Вони містили багато формальдегіду, тому їхнє використання вимагало особливої обережності, а також спеціального відновлення. Зараз застосовуються більш щадні засоби. Процедура безпечна, після неї не потрібне складне відновлення, а її результат триває кілька місяців. Проте підходить вона не всім.

Кератинове відновлення не рекомендують використовувати, якщо зачісці і так бракує об'єму. Кератин ще більше зменшить його. Також вирівнювання не рекомендовано вагітним жінкам та мамам, що годують маля груддю. Найкраще процедура підходить для кучерів, хвилястих, об'ємних, неслухняних локонів, зокрема й тих, що сильно пушать і електризуються. Кератин трохи додасть їм ваги та слухняності.

Як доглядати за волоссям після кератину

Догляд після кератинового випрямлення допомагає зберегти локони гладкими якнайдовше та водночас сприяє їх правильному відновленню. Особливо важливо забезпечити його у перші три дні після процедури. У цей час потрібно дотримуватися таких обмежень:

  • Не мити голову, не мочити її.
  • Не купатися в басейні, морі чи будь-якій іншій водоймі, уникати зволоження волосся.
  • Не заплітати коси, не зав'язувати хвіст, не заправляти пасма за вуха – вони повинні залишатися гладкими.
  • Не відвідувати сауну, лазню, уникати дії водяної пари на локони (зокрема в душі).
  • Не виходити на яскраве сонце без головного убору.
  • Не користуватися приладами для укладання, що нагріваються (феном, плойкою, праскою), а також засобами для стайлінгу.

У перші 72 години важливо дати кератину закріпитися, і ці обмеження допоможуть у цьому. Через три дні обмежень стає менше, але догляд потрібно скоригувати, щоб локони якомога довше залишалися гладкими.

Кератинове випрямлення не просто розгладжує волосся. Його внутрішня структура після процедури змінюється, кератин заповнює порожнечі. Завдяки цьому пасма стають гладкішими, але щоб вони такими й залишалися, важливо доглядати за ними правильно:

  • Мити голову потрібно, наносячи шампунь тільки у прикореневій зоні та на шкіру. Не потрібно намилювати пасма по довжині або терти, а також намагатися промити їх через це може вимиватися кератин. Достатньо промити довжину піною, що стікає від прикореневої зони.
  • Намилювати голову слід двічі, добре змиваючи всю піну після кожного разу.
  • Найкраще користуватися не гарячою, а теплою водою. Це не тільки допомагає зберігати кератин, а й приносить користь для шкіри голови. Для промивання краще використовувати прохолодну воду. Щоб ефект кератину зберігався якомога довше, температура води для миття голови не повинна перевищувати 36–38 °C.
  • Під час миття та сушіння не потрібно стискати, терти, скручувати локони.
  • Важливо регулярно наносити маски. Такі процедури можна проводити безпосередньо перед миттям голови або після нього. Вони допоможуть продовжити ефект від кератину. Також можна застосовувати будь-які інші змивні засоби, зокрема масла, сироватки, флюїди.
  • Розчісувати локони потрібно гребінцем із не дуже частими зубчиками. Добре, якщо він буде зроблений з матеріалу з антистатичними властивостями, щоб пасма не пушилися. Після миття розчісуйте їх тільки тоді, коли вони трохи підсохнуть. Розчісувати потрібно обережно, рухаючись від кінчиків до коріння.

Чим мити голову після кератину?

Шампунь після кератинового випрямлення має відповідати декільком вимогам:

  • Склад без агресивних компонентів.
  • Дія – відновлювальна, зволожувальна.
  • Без сульфатів.
  • З кератином у складі.

Не можна використовувати засоби для глибокого очищення. Вони вимиють весь кератин та ефекту від процедури не вистачить надовго. Чим м'якшою буде дія, тим краще.

Для делікатного очищення та відновлення після кератину підійдуть такі засоби:

  • Deeply Hydrating Shampoo – містить комплекс амінокислот та протеїнів, має зміцнювальну та оздоровлювальну дію. Корисний для шкіри голови, покращує харчування волосяних фолікулів, підтримує гладкість, сяйво, шовковистість локонів.
  • VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING SHAMPOO – не містить сульфатів і завдяки цьому м'яко, делікатно очищує. Не вимиває кератин та продовжує дію процедури. Має у своєму складі кератин та комплекс мінеральних солей, усуває ознаки пошкодження. Створює на поверхні кожної волосини невидиму плівку, що захищає пасма від негативних факторів зовнішнього середовища.
  • VITAEL DRY HAIR HYDRATING SHAMPOO – ніжно відновлює та зміцнює, а також глибоко зволожує. Допомагає зберегти ефект кератинового відновлення за рахунок вмісту кератину, арганової олії та пантенолу - компонентів, що підсилюють захисний бар'єр і перешкоджають втраті вологи.

Завершувати миття голови щоразу потрібно використанням кондиціонера. Наносите його стільки, скільки потрібно, щоб він подіяв по всій довжині пасм. Краще вибирати засоби з відновлювальною, зміцнювальною, зволожувальною дією.

Періодично можна наносити маску, щоб продовжити дію процедури, зберегти шовковистість, гладкість, блиск. Для цього можна використовувати такі засоби:

  • Deply Hydrating Mask — засіб для глибокого зволоження та живлення, що містить комплекс рослинних олій, пантенол та гліцерин. Ще у його складі є кондиціонуючі компоненти. Така маска захищає волосся від втрати вологи та ламкості, доглядає, зміцнює, забезпечує гладкість та блиск.
  • VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING MASK — відновлювальний, живильний, розгладжуючий засіб із амінокислотами, кератином та мінеральними солями у складі. Відмінний вибір для догляду за пасмами, сприяє відновленню втрачених поживних речовин, зміцненню структури волосся та покращенню його загального стану.
  • VITAEL DRY HAIR HYDRATING MASK — містить кератин для зміцнення та розгладження, арганову олію для більшої шовковистості та пантенол для глибокого відновлення та зміцнення.

Чого не можна робити?

Після процедури з кератином потрібно дотримуватися кількох обмежень:

  • Не можна використовувати будь-які засоби з ефектом глибокого очищення: не тільки шампуні, але й скраби, пілінги, муси та креми з такою дією.
  • Укладання не можна виконувати без термозахисту. Навіть у разі використання термозахисних засобів краще вибирати теплий або прохолодний повітряний потік у фена, не перегрівати локони при використанні прасок, прасок або щипців.
  • Кератин руйнується під дією ультрафіолетових променів, тому небажано довго перебувати на сонці без головного убору.
  • У морі або басейні з хлорованою водою краще купатися тільки в шапочці або так, щоб не мочити голову.
  • Не можна мити голову гарячою водою. Краще, щоб пасма контактували з водою недовго, рівно стільки, скільки потрібно, щоб їх промити.
  • Після кератину можна виконувати фарбування, але небажано використовувати для цього суміші з вмістом аміаку або лугу, а також освітлювачі. Чим більш щадним буде барвник, тим краще. У перші два тижні після процедури будь-яке фарбування небажане.
  • Небажано використовувати будь-які засоби для догляду, що містять солі, луги та інші компоненти з агресивною дією.
  • Щоб пасма довше залишалися гладкими, не варто плести коси, збирати тугі хвости, туго заколювати, скручувати, начісувати локони.
  • Також бажано уникати всього, від чого волосся зазвичай пушиться або стає кучерявим: виходити під дощ без головного убору, сушити його без фена природним чином, пересушувати, довго перебувати в приміщеннях з високою вологістю.

Якщо дотримуватись всіх рекомендацій щодо догляду, ефект кератинового випрямлення збережеться надовго, а пасма після процедури протягом декількох місяців виглядатимуть ідеально: гладкими, блискучими та здоровими.

А купити все, що потрібно для догляду за волоссям після кератину, можна в інтернет-магазині TOPOVE.COM. Ми зібрали справді класний асортимент високоякісних товарів від кращих виробників з різних куточків світу. В нашому каталозі - тільки перевірені засоби, що дадуть справді гарний ефект. І до того ж, ми підтримуємо гарні конкурентоспроможні ціни на весь асортимент товарів. Можлива доставка по всій Україні та навіть за кордон.