Доглянуті локони виглядають пружними та блискучими, вони притягують увагу людей навколо та тішать також і своїх власниць. Проте, на жаль, приборкати кучеряве волосся непросто. Воно зазвичай схильне до надмірної сухості, ламкості та неслухняності, часто втрачає колір, виглядає тьмяним та неживим. Проте впоратися з цими проблемами можна за допомогою правильного догляду. Зокрема власницям кучерявих пасм дуже важливо розуміти особливості структури свого волосся та його потреби. Дуже важливо приділити увагу вибору правильної косметики, а також організації відповідного догляду — дотриманню особливої техніки миття, сушіння та укладання локонів. Спробуймо розібратися максимально детально, як доглядати за кучерявим волоссям, щоб надати йому блиску, зменшити пухнастість та сформувати красиві кучері?

Особливості кучерявого волосся

Основна складність догляду за кучерявим волоссям полягає у його пористості. Взагалі трихологи (експерти з волосся) розрізняють два види пасм:

  • З низькою пористістю (в основному пряме волосся). В них кутикула (зовнішній шар волосся, що виглядає як пластинки, подібні до черепиці) залишається щільною, її пластинки притиснуті одна до одної, завдяки чому волога та живильні компоненти залишаються всередині пасм.
  • З високою пористістю (найчастіше кучеряве волосся). Характеризується більш неслухняною кутикулою, вона відхиляється в сторони та залишає середню частину волосся неприкритою. Через це пасма є більш чутливими до пошкодження, випаровування води та живильних речовин.

Кучеряве волосся найчастіше є пористим, що робить його неслухняним, схильним до сухості, втрати поживних речовин та пігменту (кольору). І найпоширеніші проблеми, з якими стикаються власниці кучерів включають:

  • труднощі з розчісуванням волосся;
  • неслухняні та неохайні завитки;
  • надмірну сухість;
  • схильність до появи посічених кінчиків та ламкості;
  • чутливість до вологи в повітрі — через пошкоджену кутикулу волосся всотує в себе вологу з навколишнього середовища, що робить його ще більш пухнастим та неслухняним.

Догляд за кучерявим волоссям передбачає корекцію цих проблем та профілактику їх повторного виникнення. Він має бути комплексним і включати вибір правильної косметики та зміну базових звичок. І одним з найважливіших питань є інтенсивне зволоження та закриття кутикули волосся, щоб цінні поживні речовини якомога довше залишалися під нею, а пасма були стійкими до шкідливих зовнішніх факторів, таких як УФ-промені, гаряче повітря та інвазивні процедури для укладання.

Які інгредієнти повинні входити до складу косметики для кучерявого волосся?

Ідеальний косметичний засіб для кучерявого волосся має містити три інгредієнти у відповідних пропорціях:

  • Протеїни (білки). Найвідомішим білком є кератин, який заповнює прогалини в кутикулі волосся. Також у склад косметики можуть входити різні амінокислоти (з них складаються протеїни), які теж сприяють відновленню молекулярної структури пасм.
  • Пом’якшувачі. Це група інгредієнтів, до складу якої входять масла, віск і силікони. Вони створюють захисний шар на поверхні волосся - завдяки цьому волосся захищається від втрати води, а також додатково змащується, зволожується та живиться.
  • Зволожувачі. Відомим зволожувальним компонентом є гель алое, який утримує і зв'язує молекули води в кутикулі волосся. Також таку функцію можуть виконувати й інші речовини, зокрема рослинні екстракти тощо.

Обираючи косметику по догляду за кучерявим волоссям, варто вибирати професійні засоби. Вони зазвичай мають збалансованний склад та дають помітний результат вже після першого використання. Виробники створюють таку косметику з урахуванням останніх наукових досліджень, тому вона відмінно виконує свої функції.

Догляд за кучерявим волоссям - що варто знати

Хоча догляд за кучерявим волоссям спочатку може здатися складним і трудомістким, приділити йому трохи часу, безумовно, варто. І починатися він повинен з правильної техніки миття. Вона є першим кроком у догляді за кучерями. І щоб зачіска була ідеальною, потрібно починати не з укладання, а саме з миття.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • мийте волосся та змивайте засоби виключно теплою водою (наостанок ополіскуйте прохолодною водою);
  • уникайте миття голови як дуже холодною, так і дуже гарячою водою;
  • використовуйте м'які мийні шампуні, які не містять сильнодіючих компонентів;
  • час від часу користуйтеся шампунями з сульфатами, щоб очистити шкіру голови від надлишку шкірного сала та забруднень.

У догляді за кучерявим волоссям також можна спробувати метод OMO (nourishing-washing-nourishing), який заснований насамперед на включенні в догляд кондиціонерів замість шампунів. Він полягає у дотриманні трьох наступних кроків:

  • O — живлення. Нанесіть кондиціонер на вологе волосся, особливо на кінчики та середню частину, можна пропустити волосся біля коріння, якщо шкіра голови є жирною. Це захистить пасма від пересихання під час миття.
  • M - миття . Розбавте шампунь невеликою кількістю води, гарно спіньте та нанесіть виключно на корені волосся. Вимийте тільки шкіру голови, решту очистить піна, що стікає. Змийте все теплою водою.
  • О — кондиціонер. Повторне використання кондиціонеру дуже важливе, адже його завдання - закрити відкриті лусочки кутикули і розгладити їх. Завдяки цьому пасма не пушаться, а локони отримують об'єм.

Метод ОМО є одним з можливих варіантів сучасного кучерявого методу, про який вже чули майже всі власниці локонів.

Яку косметику обрати для кучерявого волосся?

Виробники пропонують різні вигляди косметичних засобів для повсякденного догляду за кучерями. Серед найкращих пропозицій на ринку:

  • Mimare Curly Method Low-Poo Shampoo. Це шампунь, що створений для глибокого догляду за кучерявим волоссям. Він вирізняється унікальною формулою - наявністю у складі екстракту плодів дині, що є гарним джерелом поживних вітамінів, корисної фруктози та значної кількості ефірних олій. Він наповнює пасма природною життєвою силою, сприяє глибокому зволоженню та відновленню. Ще у складі цього засобу є рисове молочко - джерело вітаміну В6 та цінних мінералів. Завдяки йому кучеряве волосся стає еластичним та пружним, а локони - чітко окресленими.
  • Mimare Curly Method Co-Wash. Це змивний кондиціонер, що допомагає очищенню та кондиціонуванню локонів, додає їм живого доглянутого вигляду та еластичності. Такий ефект обумовлений наявністю у його складі комплексу активних речовин, що дарують пасмам життєву силу, пружність і гнучкість. Також кондиціонер містить цілюще алое вера, яке глибоко зволожує пасма. Засіб рекомендований для регулярного застосування.
  • Mimare Moisturization Leave-In. Це незмивний догляд для кучерів, який миттєво робить тьмяні пасма блискучими, сповненими сил та енергії. Завдяки йому локони стають еластичними, глибоко зволоженими, неймовірно привабливими та міцними. До того ж його використання дарує відчуття свіжості, сприяє відновленню тьмяних та млявих пасм, помʼякшує пересушені ділянки та створює ефект неймовірної мʼякості. Активні компоненти засобу огортають кожну волосину тонким захисним шаром, що береже локони від негативного впливу навколишнього середовища.

Живлення кучерявого волосся

Кучеряве волосся потребує регулярного використання масок — хоча б раз на тиждень. Обирайте засоби, що сприяють інтенсивному живленню та зволоженню локонів. Зокрема дуже гарний ефект може дати Mimare Curly Method Mask. Вона створена спеціально для власниць кучерів, тому забезпечує відразу комплексний вплив на пасма — зволожує, живить та сприяє активній регенерації. У її складі містяться виключно природні компоненти, зокрема:

  • екстракт дині;
  • цільне рисове молочко;
  • алое вера.

Вони проникають глибоко у пасма та забезпечують їм всебічний догляд. Після використання маски кучері залишаються м'якими, не пушаться, сяють здоров'ям та значно покращують власну структуру.

Особливості сушіння кучерявого волосся

У випадку з природними локонами розчісуйте волосся вологим або навіть мокрим, відразу після змивання кондиціонера чи навіть по ньому. Для розчісування можна використовувати якісні гребінці з широкими зубчиками, наприклад, від Janeke. Інколи справитися з цією задачею можна просто пальцями. Якщо ви використовуєте змивний догляд, потрібно ополоснути голову після розчісування. А у разі використання незмивного кондиціонера - промокнути рушником від надмірної води.

Не можна довго тримати пасма загорнутими в рушник, а експерти навіть радять змінити звичайний рушник на рушник із мікрофібри або звичайну бавовняну футболку. Вся річ у тому, що структура пухнастого рушника сприяє пушінню волосся та піднімає кутикулу, а мікрофібра чи бавовна є більш гладкими, тому не травмують локони. Звісно кучері не можна терти, варто лише трохи притискати їх для видалення надміної вологи.

Сушити кучері варто феном з дифузором на теплому режимі сушки. Раніше дуже популярною була точка зору про те, що кучеряве волосся боїться фену, проте наразі трихологи прийшли до висновку, що це міф. Навпаки під час сушіння на відкритому повітрі волосся ще сильніше втрачає вологу. А фен допомагає пригладити лусочки кутикули та втримати вологу всередині.

Пілінг та скраб: глибоке очищення шкіри голови

Під час догляду за кучерявим волоссям не варто забувати про необхідність регулярного глибокого очищення шкіри. Вся річ у тому, що компоненти доглядових засобів з часом накопичуються на поверхні шкіри, змішуються з себумом та брудом і можуть закорковувати вихідні протоки сальних залоз та волосяних фолікулів. Це збільшує ризик виникнення проблем зі шкірою та випадіння волосся.

Для видалення таких забруднень необхідно використовувати спеціальні очисні засоби, зокрема скраби чи пілінги. Вони сприяють механічному видаленню бруду або його хімічному розчиненню. Засоби для глибокого очищення шкіри можна використовувати не частіше одного разу на тиждень.

Висновок: основні правила догляду за кучерявим волоссям

Отже, можна зробити висновки, що зміна звичок догляду за кучерявим волоссям запобігає пошкодженню та сприяє оформленню гарних розкішних кучерів. Ось найважливіші правила, яких слід дотримуватися:

  • Регулярно зволожуйте волосся засобами по догляду з інтенсивним зволожувальним ефектом.
  • Використовуйте косметику, багату поживними речовинами. Кондиціонер після кожного миття - основа догляду за кучерявим волоссям.
  • Завжди обполіскуйте волосся прохолодною водою. Висока температура призводить до того, що кутикула волосся відкривається та підвищує його вразливість до пошкоджень. Прохолодна вода, навпаки, має протилежний ефект - закриває кутикулу та розгладжує волосся.
  • Розчісуйте волосся мокрим, бажано перед змиванням кондиціонера, або використовуйте незмивний кондиціонер.
  • Відмовтесь від використання звичайного рушника, краще візьміть стару бавовняну футболку.
  • Сушіть волосся феном з використанням дифузору, щоб сформувати гарні кучері.
  • Робіть пілінг шкіри голови кожні 4-5 миття, щоб видалити шар мертвої шкіри та запобігти закупорці сальних залоз.

А придбати якісні засоби по догляду за кучерями можна в інтернет-магазині TOPOVE.COM. Ми зібрали найкращі товари для розкішних локонів від кращих виробників з бездоганною репутацією. В нас можна замовити шампуні, кондиціонери, маски та інші засоби для догляду за гарною конкурентоспроможною ціною. А ми організуємо доставку замовлень як Україною, так і за кордон.